Usługi patentowe

Oferujemy zróżnicowane usługi patentowe, dopasowane do potrzeb naszych Klientów. Zapewniamy kompleksowe wsparcie podczas przygotowywania odpowiedniej dokumentacji i prowadzenia procesów urzędowych. Dzięki technicznemu wykształceniu naszych rzeczników możemy świadczyć usługi patentowe w wielu rodzajach spraw dotyczących ochrony wynalazków i wzorów użytkowych.

Oferujemy również pełen zakres usług dotyczący ochrony wzorów przemysłowych na terenie Polski i poza Polską, zwłaszcza w Unii Europejskiej. Usługi patentowe proponowane przez naszą kancelarię zlokalizowaną w Warszawie obejmują ocenę zdolności ochronnej znaków towarowych, wzorów użytkowych czy przemysłowych. Zajmiemy się również badaniem zdolności patentowej wynalazków.

Usługi dostosowane do potrzeb Klientów

Kancelaria patentowa JMB to firma specjalizujące się w dostarczaniu usług związanych z zarządzaniem własnością intelektualną, w tym obszarem patentów, znaków towarowych, wzorów użytkowych i innych rodzajów praw własności przemysłowej. Pomagamy Klientom w uzyskiwaniu, utrzymywaniu i ochronie praw patentowych, zarządzaniu ich portfelem patentów oraz reprezentacji w sporach patentowych. Pomagamy też w zachowaniu praw przed naruszeniem i nieuczciwą konkurencją.

W naszej kancelarii rozumiemy, jak ważne są Twoje innowacje i pomysły. Dlatego oferujemy szeroki zakres usług patentowych, których celem jest maksymalizacja wartości Twojej własności intelektualnej. Bez względu na to, czy jesteś wynalazcą, przedsiębiorcą czy firmą, nasze usługi patentowe są dostosowane do Twoich unikalnych potrzeb i celów. Nasze podejście do usług patentowych opiera się na zaangażowaniu, ekspertyzie i zrozumieniu potrzeb naszych Klientów.

Nasze doświadczenie i wiedza skutkują bardzo wysokim wskaźnikiem skuteczności w uzyskiwaniu prawnego zabezpieczenia rozwiązań stworzonych przez naszych Klientów. Jesteśmy gotowi sprostać Twoim wyzwaniom i pomóc Ci w ochronie Twoich innowacji i pomysłów przed nieuczciwą konkurencją oraz naruszeniem praw. Skontaktuj się z nami, aby dowiedzieć się, jak możemy Ci pomóc.

Kompleksowe usługi patentowe w zakresie krajowym i międzynarodowym

Wielu twórców, naukowców czy przedsiębiorców działa na rynkach międzynarodowych. W takich sytuacjach warto zadbać o ochronę nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Pomożemy w dopełnieniu wszelkich formalności w tym zakresie. Podejmiemy się również reprezentowania naszych Klientów przed zagranicznymi instytucjami patentowymi. Wyróżnia nas bardzo duże doświadczenie w walidacjach patentów europejskich w UPRP (ponad 2500 walidacji i liczba ta stale rośnie).

Wspieramy naszych Klientów podczas procedur prowadzonych przez:

  • Urząd Patentowy RP – tryb krajowy;
  • Urząd Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej (EUIPO) – tryb unijny;
  • Światową Organizację Własności Intelektualnej (WIPO) – tryb międzynarodowy;
  • zagraniczne urzędy patentowe za pośrednictwem współpracujących kancelarii patentowych. 

Po uzyskaniu ochrony monitorujemy terminy opłat za przedłużenie ochrony oraz dokonujemy koniecznych zmian w rejestrach. Zajmujemy się również wnoszeniem sprzeciwów wobec kolizyjnych znaków, wzorów i patentów konkurencji, zarówno dotyczących ochrony na terenie Polski, jak i innych krajów. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat naszych usług patentowych, skontaktuj się z kancelarią. Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania i przedstawimy szczegóły oferty.