Rejestracja wzoru przemysłowego

Rejestracja wzoru przemysłowego jest podstawą do identyfikacji wizualnej firmy. Obecnie jest to bardzo ważny element do prawidłowego funkcjonowania przedsiębiorstwa. Tego typu wzór pozwala na kreowanie, a także chronienie danego produktu oraz marki. To dzięki niemu można wyróżnić się na tle konkurencji. Jest to bardzo istotny element w szczególności na terenie Unii Europejskiej, gdzie zalecane jest podjęcie tego kroku i skorzystanie z usług rzecznika patentowego.

Jeżeli wzór przemysłowy konkretnego klienta zostanie odpowiednio zabezpieczony, a następnie wykorzystany przez inną firmę, możliwe będzie wszczęcie postępowania spornego i sądowego.

Dlaczego warto zarejestrować wzór przemysłowy?

Decydując się na rejestrację wzoru przemysłowego, klient zyskuje pewność, że konkretny wizerunek produktu lub logo stanie się symbolem konkretnej marki, który będzie rozpoznawalny. Ponadto jest to również zabezpieczenie dla danej osoby przed oskarżeniem o wykorzystanie wzoru innego przedsiębiorstwa, co również może się zdarzyć. Warto również pamiętać o tym, że wzór jest składnikiem majątku firmowego, dzięki czemu w późniejszym czasie można na nim zarabiać.

W razie jakichkolwiek pytań albo wątpliwości, zawsze jesteśmy do dyspozycji naszych klientów. Zachęcamy także do skorzystania z doradztwa patentowego.