Ochrona znaków towarowych

Wychodzimy naprzeciw potrzebom wszystkich klientów, a jedną z naszych podstawowych usług jest ochrona znaków towarowych. Z tej możliwości najczęściej korzystają przedsiębiorcy, którym zależy na wyłączności do używania tego konkretnego znaku. Jest to świetna ochrona przede wszystkim przed nieuczciwą konkurencją. Ponadto jest to dobry sposób na wyróżnienie się na rynku. Przedsiębiorca zyskuje wtedy prawo do umieszczenia znaku nie tylko na opakowaniach, ale także dokumentach, które są związane z danym towarem lub usługą. Jest to najlepszy sposób na zbudowanie marki, a także jej odpowiednie promowanie.

Ochrona znaków towarowych jest możliwa poprzez ich zastrzeżenie w urzędzie patentowym, co najlepiej jest oddać w ręce rzecznika patentowego, który zadba o kompletną dokumentację.

Dlaczego warto chronić znaki towarowe?

Przede wszystkim ochrona znaku towarowego jest najlepszym sposobem na to, żeby uzyskać do niego pełne prawo, a tym samym móc go używać na określonym terytorium w celach zarobkowych i zawodowych. Jest to również doskonały sposób na rozwój własnej marki. Taki znak zwiększa również renomę przedsiębiorstwa, a więc również jego wartość rynkową.

Jest to również skuteczny sposób walki z nieuczciwą konkurencją oraz z podróbkami. Jeżeli producent zauważy, że ktoś podrabia jego znak, może wystąpić na drogę sądową. Co ważne, rejestracja znaku jest również zbywalna, a także podlega dziedziczeniu, co jest dodatkowym atutem.